Prawie cztery miliony dla gminy Mstów

18.04.2021

Prawie cztery miliony dla gminy Mstów

Blisko cztery miliony złotych dofinansowania otrzyma gmina Mstów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pieniądze zostaną przeznaczone na trzy zadania.

Milion dwieście tysięcy gmina zamierza przeznaczyć na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Jaskrowie. Siedemset tysięcy wyda na budowę kładki pieszo-rowerowej przez rzekę Wartę, a dwa miliony na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania DW786 z ul. Sadową w Wancerzowie (w okolicach stacji paliw, zadanie wojewódzkie).

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Środki przekazane przez rząd można wykorzystać na projekty istotne z punktu widzenia mieszkańców, m.in. budowę żłobków, przedszkoli czy dróg. – Te środki to realna pomoc dla samorządów przygotowana przez polski rząd. Dzięki temu wsparciu śląskie samorządy nawet w tak trudnym czasie pandemii koronawirusa mogą się rozwijać – podkreśla wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły