Premier: tysiące Polaków okazuje swoją pomoc Ukraińcom; ta niezwykła solidarność będzie pamiętana przez pokolenia

16.04.2022

Premier: tysiące Polaków okazuje swoją pomoc Ukraińcom; ta niezwykła solidarność będzie pamiętana przez pokolenia

Tysiące Polaków okazuje swoją pomoc. Otwierają swoje serca i domy, dzielą się tym, co mają. Ten dar niezwykłej solidarności będzie pamiętany na Ukrainie przez pokolenia – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

“W tym roku nareszcie możemy świętować Wielkanoc w gronie najbliższych. Polacy otworzyli swoje serca i domy na uchodźców wojennych z Ukrainy, dzieląc się tym, co mają. Dziękuję Wam za to i nisko się kłaniam. Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie miłość, optymizm i pokój” – napisał w sobotę na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 

W krótkim filmie załączonym do wpisu przypomniał, że święta Zmartwychwstania Pańskiego to czas radości, w którym tradycyjnie spotykamy się w rodzinnym gronie. “W tym roku, nareszcie po dwóch latach możemy świętować wspólnie. Będziemy mogli ze sobą rozmawiać, wspominać i snuć plany na przyszłość, ale dla wielu polskich rodzin, ze względu na niespodziewanych gości te święta są wyjątkowe” – mówił.

 

Dodał, że tysiące Polaków okazuje swoją pomoc. “Otwierają swoje serca i domy, dzielą się tym, co mają. Ten dar niezwykłej solidarności będzie pamiętany na Ukrainie przez pokolenia. Chciałbym moim rodakom za to wszystko z serca podziękować i nisko się ukłonić” – powiedział premier.

 

Życzył Polakom zdrowych, radosnych i rodzinnych świąt Wielkiej Nocy. (PAP)

 

autor: Marcin Chomiuk

 

mchom/ lena/
Multimedia

  • pap
Najnowsze artykuły