Premier: wierzę, że powoli zaczynamy wychodzić z kryzysu koronawirusowego

20.05.2020

Premier: wierzę, że powoli zaczynamy wychodzić z kryzysu koronawirusowego

– Wierzę, że powoli zaczynamy wychodzić z kryzysu koronawirusowego – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas wtorkowej debaty z przedsiębiorcami. Według niego potrzebne będą nowe mechanizmy finansowania projektów innowacyjnych.

Premier przyznał, że bolesne jest to, iż w czasach kryzysu ciężko uzyskać nowe finansowanie z banków na projekty innowacyjne. – Proszę wziąć jednak pod uwagę, że ten zastrzyk pieniędzy ze strony państwa polskiego, to w 100 proc. pieniądze nas wszystkich, które wkładamy po to, żeby firmy przetrwały, żeby miejsca pracy przetrwały, to również w jakimś stopniu kompensuje potencjalny ubytek finansowania ze strony różnych instytucji finansowych – mówił.

– Wierzę, że powoli zaczynamy wychodzić z tego kryzysu koronawirusowego i dzięki temu będziemy mogli zajmować coraz lepsze miejsca w różnych branżach (…), w tym wyścigu gospodarczym w Europie i na świecie. Tutaj na pewno dla projektów innowacyjnych będą potrzebne nowe, kolejne mechanizmy finansowania, oprócz tych, które już są dostępne – dodał szef rządu.

Premier podkreślił, że wychodząc z kryzysu, rządowi zależy też na tym, aby poprzez nowy układ gospodarczy, który wytworzy się w Europie i na świecie, abyśmy zajmowali miejsca coraz bardziej innowacyjnych przedsiębiorstw, wchodzili w coraz bardziej innowacyjne branże.

  • oprac. kg (na podstawie informacji PAP)
Najnowsze artykuły