Prezydent: postanowiłem powierzyć misję sformowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu

06.11.2023

Prezydent: postanowiłem powierzyć misję sformowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu

Po spokojnej analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowiłem powierzyć misję sformowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu – poinformował w orędziu prezydent Andrzej Duda.

Prezydent w orędziu przypomniał, że po ogłoszeniu wyników wyborów przez PKW odbył konsultacje z wszystkimi komitetami, które będą miały swoich przedstawicieli w parlamencie. “Zarówno reprezentanci Prawa i Sprawiedliwości, które uzyskało najlepszy w wyborach wynik, jak i Koalicji Obywatelskiej, która zajęła drugie miejsce, przedstawili swoich kandydatów na premiera i wyrazili wolę utworzenia rządu” – powiedział.

 

Jak dodał, “w trakcie konsultacji każde ze stronnictw wyraziło przekonanie, że w nowym Sejmie zgromadzi większość konieczną do poparcia swojego kandydata, jak i przyszłego rządu w całości”.

 

“Po spokojnej analizie i przeprowadzonych konsultacjach postanowiłem powierzyć misję sformowania rządu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu” – poinformował prezydent. “Tym samym zdecydowałem o kontynuowaniu dobrej tradycji parlamentarnej, zgodnie z którą to zwycięskie ugrupowanie jako pierwsze otrzymuje szansę utworzenia rządu” – podkreślił. (PAP)

 

 

gb/ godl/

 

Fot. PAP/Paweł Supernak

  • Grzegorz Bruszewski
Najnowsze artykuły