Proboszcz z Konopisk w ciężkim stanie. 177 osób na kwarantannie

29.09.2020

Proboszcz z Konopisk w ciężkim stanie. 177 osób na kwarantannie

Proboszcz z parafii w Konopiskach, u którego stwierdzono Covid-19, jest w ciężkim stanie. Trafił on do szpitala w Gliwicach. Z uwagi na dynamiczny rozwój sytuacji epidemiologicznej, wprowadzono ograniczenia w funkcjonowania Urzędu Gminy w Konopiskach. Wstrzymana została bezpośrednia obsługa interesantów. 177 mieszkańców objęto kwarantanną.

Przypomnijmy, o sprawie informowaliśmy w piątek – u proboszcza parafii pw. św. Walentego w Konopiskach potwierdzono zakażenie Covid-19. Wcześniej ksiądz brał udział w uroczystościach pierwszokomunijnych. W związku z tym służby sanitarne poszukują osób, które w dniach w dniach 18-20 września uczestniczyły w mszach świętych w lokalnym kościele i mogły mieć kontakt z proboszczem.

Do tej pory kwarantanną objęto 177 osób – w zdecydowanie większej Częstochowie przebywają na niej 172 osoby.

Urząd Gminy w Konopiskach wstrzymał bezpośrednią obsługę interesantów. Przy drzwiach wejściowych wystawiono skrzynkę na korespondencję. Sprawy, które wymagają osobistego kontaktu z urzędnikiem, można załatwić tylko po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu terminu wizyty. Poza tym zajęcia stacjonarne w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach zostały zawieszone do 1 października włącznie. Do 29 września w ten sposób uczyli się też uczniowie klasy II w Szkole Podstawowej w Konopiskach. Na tym jednak nie koniec – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rększowicach pięciu nauczycieli przebywa kontrolnie na kwarantannie.

Z kolei oddział przedszkolny oraz klasy I,II, III, VII i VIII ze Szkoły Podstawowej w Łaźcu do 2 października realizują zadania programowe zdalnie. Klasy IV i VI Szkoły Podstawowej w Łaźcu będą się w ten sposób uczyć do 1 października (z zastrzeżeniem, że część uczniów z tych klas objęta została wraz z rodzinami kwarantanną do 02 października).

  • kg
Najnowsze artykuły