Proces znanego przedsiębiorcy toczy się od początku

21.03.2022

Proces znanego przedsiębiorcy toczy się od początku

Na początku marca w Sądzie Okręgowym w Częstochowie po raz drugi rozpoczął się proces Wiesława W. Znany przedsiębiorca z Częstochowy 13 czerwca 2019 roku spowodował śmiertelny wypadek w Kolonii Wierzchowisku, w którym zginął 22-letni mężczyzna.

Do tragedii doszło 13 czerwca 2019 roku przed godziną 15 na DW-483 na skrzyżowaniu ul. Wodociągowej z ul. Pogodną zderzyły się trzy samochody osobowe. Kierujący pojazdem BMW, 69-letni Wiesław W. podczas wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego najechał na tył pojazdu VW, zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z Oplem. 22-letni kierowca Opla poniósł śmierć na miejscu, natomiast jego 21-letni pasażer w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Wiesław W. to znany w Częstochowie i w okolicach emerytowany już przedsiębiorca z branży budowlanej.

Pierwszy proces rozpoczął się we wrześniu 2020 roku. Podczas pierwszej rozprawy Wiesław W. przyznał się do winy. Mówił, że nie pamięta okoliczności wypadku, ponieważ zasłabł i stracił świadomość. Gdy się ocknął po wypadku, ktoś kazał mu szybko opuścić samochód, bo groziło pożarem.

Wiesław W. na sali rozpraw przeprosił rodzinę zmarłego i zapewnił, że chce zadośćuczynić krewnym 22-latka. Miał proponować im już wcześniej pieniądze. Ugodę zawarł z ciężko rannym w wypadku pasażerem opla.

– Przepraszam, jest mi bardzo przykro. Wolałbym, żebym to ja zginął zamiast pokrzywdzonego. Na dodatek wszystko działo się w mojej rodzinnej gminie. Wstyd mi było pokazać się ludziom – mówił Wiesław W.

Przed sądem zeznawali także rodzice oraz siostry ofiary. Rodzina, która była obecna na miejscu zdarzenia twierdziła, że świadkowie mówili im, że oskarżony miał jechać szybko, że licznik w bmw miał się zatrzymać na 147 km/h.

Niestety pierwszego procesu nie udało się doprowadzić do końca. Z powodu choroby przewodniczącej składu orzekającego, konieczny był wybór nowego przewodniczącego i rozpoczęcie procesu od nowa. Ten ruszył na początku marca. Kolejna rozprawa już na początku kwietnia. Niewykluczone, że wtedy zapadnie wyrok w tej sprawie.

 

  • TS
Najnowsze artykuły