Protestowali przeciwko likwidacji TVN

19.12.2021

Protestowali przeciwko likwidacji TVN

Ponad 100 osób wzięło udział w proteście przeciwko likwidacji TVN, który zorganizował Strajk Kobiet w Częstochowie. Manifestowano pod kamienicą przy alei NMP nr 24, w której swoje biura mają parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości.

W piątek Sejm przyjął ustawę medialną, zwaną “lex TVN”. Jej zapisy sprawią, że przyszłość tej stacji telewizyjnej jest niepewna ze względu na to, że jej właścicielem jest amerykański koncern TVN. Nowa ustawa medialna ma uniemożliwić staranie się o koncesję podmiotom, których kapitał w większości należy do firm spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Dzisiaj w całej Polsce o godz. 19 będą się odbywać protesty pod hasłem “Wolne media, wolni ludzie, wolna Polska”.  W Częstochowie Strajk Kobiet zorganizował protest już o godz. 13 pod biurami poselskimi Jadwigi Wiśniewskiej, Mariusza Trepki, Lidii Burzyńskiej i Ryszarda Majera.

Protestujący obawiają się, że ustawa medialna doprowadzi do likwidacji TVN i w praktyce będzie kolejnym krokiem do zablokowania ust mediom, co ma ułatwić PiS-owi utrzymanie przy władzy. Podczas protestu głos zabrali Jolanta Urbańska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta, a także posłowie, Andrzej Szewiński i Zdzisław Wolski.

  • RED
Najnowsze artykuły