Prozdrowotna inicjatywa na UJD

31.03.2023

Prozdrowotna inicjatywa na UJD

Uniwersytet Humanistyczno – Przyrodniczy w Częstochowie zorganizował pierwsze spotkanie w ramach Kampanii Społecznej #30/3/1. Z inicjatywą kampanii wyszedł Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W. S. Reymonta.

Podjęte działania mają na celu uwrażliwienie młodzieży na właściwe zachowania o charakterze prozdrowotnym. Rozmawiano o roli kremów z filtrem, ważności odbywania kontroli dermatologicznych i wielu innych naukowych faktach z obszaru dermatologii.

Prelekcję poprowadziła dr Kamila Ociepa. W czasie przerwy młodzież miała okazję do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni. Mogli oni zwiedzić specjalistyczne pracownie dydaktyczne, laboratoria Wydziału Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych czy Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej Wydziału Nauk o Zdrowiu. To nie ostatnie takie spotkanie. Kolejne zaplanowano już na 4 kwietnia!

Spotkanie odbyło się dzięki organizacji pani prorektor Magdy Mygi – Nowak. Udział ponad 250 licealistów. Szkoły, które zaangażowały się w inicjatywę to: II Liceum Ogólnokształcące im. Romualda Traugutta, V Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, VIII Liceum Ogólnokształcące Samorządowe w Częstochowie, ZS im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie, Zespół Szkół Gastronomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie.

fot.: redakcja

  • opr. nl
Najnowsze artykuły