Przebudowa ul. Bialskiej dobiegła końca

21.11.2022

Przebudowa ul. Bialskiej dobiegła końca

Kolejna inwestycja drogowa, poprawiająca lokalny układ komunikacyjny w częstochowskich dzielnicach została zrealizowana. Tym razem zakończono przebudowę ul. Bialskiej na odcinku od Małopolskiej do Zakopiańskiej.

Inwestycja ta obejmowała wymianę nawierzchni, odtworzenie poboczy na odcinku o długości ok. 450 m oraz wymianę części krawężników. Roboty kosztowały niespełna 300 tys. zł i zostały sfinansowane z budżetu miasta. Jak zapowiada częstochowski magistrat, w kolejnych latach, w przypadku wygospodarowania odpowiednich środków finansowych, zrealizowane zostaną kolejne prace drogowe poprawiające poruszanie się w sąsiedztwie Alei Brzozowej, jak i w obrębie całej Parkitki.

– Zadania lokalne są dla nas tak samo ważne jak strategiczne inwestycje. Dlatego cieszę się, że tym razem ulica Bialska została objęta potrzebnymi pracami, ponieważ odpowiada za komunikację dynamicznie rozwijającej się części miasta, a z drugiej strony funkcjonuje w sąsiedztwie terenów zielonych. Wierzę, że poprawa infrastruktury drogowej ucieszy więc nie tylko kierowców, ale wpłynie pozytywnie także na osoby wykorzystujące ulicę do aktywności fizycznej – podkreśla prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

 

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły