29.05.2018

Przebudują ul. Zamkową i ul. Chrząstowską

Gmina Koniecpol podpisała umowę z wykonawcą robót drogowych na ulicy Chrząstowskiej i ulicy Zamkowej.

Roboty obejmują przebudowę konstrukcji jezdni ulicy Chrząstowskiej na odcinku 152 mb oraz na wzmocnieniu nawierzchni bitumicznej ulicy Zamkowej na odcinku 145 mb. Zakres obejmuje również przebudowę istniejących chodników na chodniki o nawierzchni z kostki betonowej wraz z wykonaniem ścieżki rowerowej o długości 100 mb wzdłuż ulicy Chrząstowskiej.

Wymienione wyżej drogi zapewniają mieszkańcom bezpośredni dostęp do kilku ważnych obiektów, w tym do kościoła pw. Świętego Michała Archanioła, kaplicy cmentarnej, w której odbywają się wszystkie uroczystości pogrzebowe, obiektu sportowego czyli stadionu przy ulicy Chrząstowskiej. Ponadto w pobliżu znajduje się obiekt Ochotniczej Straży Pożarnej, który jest obecnie rewitalizowany w ramach projektu unijnego i w niedalekiej przyszłości rozpocznie tam działalność Centrum Społeczno – Kulturalne.

Należy podkreślić, iż chodniki w ramach inwestycji wykonane zostaną z nawierzchni rozbieralnej, aby w przyszłości możliwe było wykonanie prac związanych z budową kanalizacji. Obecnie nie jest to możliwe  z uwagi na przebudowaną wcześniej przez Starostwo Powiatowe ulicę Żeromskiego. Przebudowa ulicy Żeromskiego zrealizowana została ze środków unijnych i obecnie pozostaje w tzw. okresie trwałości oraz jest objęta gwarancją, uniemożliwiającą w chwili obecnej podejmowanie działań związanych z budową kanalizacji.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły