Przed nami kolejne wybory. Kandydują psy i koty z częstochowskiego schroniska

23.10.2023

Przed nami kolejne wybory. Kandydują psy i koty z częstochowskiego schroniska

Choć mogłoby się wydawać, że czas wyborów dobiegł końca, to nic bardziej mylnego! Dziś zainaugurowano bowiem akcję „Przedłużamy wybory”, czyli kampanię proadopcyjną. Czas więc dokonać kolejnych zmian i zaadoptować swojego kandydata!

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się przed schroniskiem, przedstawiono kandydatów z dwóch ugrupowań: Szczęśliwe Psy (SP) i Szczęśliwe Koty (SK) oraz ich materiały wyborcze.

– Na spotkaniu z mediami przedstawiciele dwóch list spierali się ze sobą co do kluczowych założeń swoich programów. Puszek, Arkan i Felek z ugrupowania Szczęśliwe Psy (SP) przekonywali, że ważniejsze są kości do obgryzania i piłki do rzucania. Arkan, znany ze swoich kontrowersyjnych poglądów, powiedział, że powinno się ograniczyć przywileje kotom. Z kolei Łatek, Ekler i Tosia z ugrupowania Szczęśliwe Koty (SK) mówili o konieczności podniesienia 500 pysznych saszetek z jedzonkiem na 800 oraz o trzynastej i czternastej paczce żwirku do kuwety. Laluś na koniec odpowiedział psom, że im się te przywileje po prostu należą, bo zajmują ważną pozycję w społeczeństwie już od czasów faraonów. – mówi pomysłodawca akcji Sebastian Trzeszkowski.

– Obecnie na adopcję czeka 150 psów i 90 kotów. Wszystkie zwierzęta gotowe do adopcji są zaczipowane, zaszczepione, odrobaczone i, o ile wiek na to pozwolił, wykastrowane – podkreślała kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Częstochowie Urszula Paliga.

Materiały wyborcze z psami i kotami będą pojawiały się w przestrzeni miejskiej i w Internecie. Chętni mogą zgłosić się do radnego Sebastiana Trzeszkowskiego i zawiesić baner wyborczy na swoim płocie. Pierwszy plakat został już zawieszony niedaleko schroniska, naprzeciw stacji paliw AVIA.

Osoby, które nie mogą zaadoptować zwierzaka, a chcieliby wspomóc akcję, mogą wpłacić dowolną, nawet symboliczną, kwotę na internetową zrzutkę.

Na spotkaniu obecni byli: wolontariusze schroniska, Młodzieżowa Rada Miasta oraz przedstawiciele Wydziału Ochrony Środowiska z Urzędu Miasta i Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest radny miasta Częstochowy – Sebastian Trzeszkowski.

fot. Nadia Klabisz

  • Julia Najnigier
Najnowsze artykuły