Przedszkolaki u kłobuckich policjantów

10.10.2022

Przedszkolaki u kłobuckich policjantów

Najmłodsi z Gminnego Przedszkola nr 1 w Kłobucku odwiedziły kłobucką jednostkę policyjną. Dzieci zwiedziły budynek komendy, a także mogły posłuchać o pracy policjantów. Co więcej, mundurowi rozdali przedszkolakom elementy odblaskowe i przypomnieli im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dzieci miały również okazję obejrzeć z bliska radiowóz policyjny oraz sprzęt wykorzystywany podczas codziennej służby.

Dzieci z Przedszkola Gminnego nr 1 w Kłobucku odwiedziły kłobuckich stróżów prawa. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć budynek komendy, stanowisko oficera dyżurnego, a także sprzęt wykorzystywany przez policjantów w codziennej służbie.

– Podczas krótkiej pogadanki, profilaktyk społeczny st. asp. Agnieszka Furgalska wspólnie z oficerem dyżurnym mł. asp. Tomaszem Solnicą, uczyli maluchy czego nie wolno robić na drodze, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych i którą stroną drogi iść, gdy nie ma chodnika – podaje komenda w Kłobucku.
Przede wszystkim mundurowi przekazali przedszkolakom jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i każdy z nich otrzymał kamizelkę odblaskową oraz opaskę na rękę.

– Dodatkowo policjanci zaprezentowali jak wygląda międzynarodowy sygnał „POMÓŻ MI”, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały radiowóz, do którego mogły wsiąść i przy którym zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie – dodaje policja.

  • Karolina Banyś
Najnowsze artykuły