Przełajowe Mistrzostwa Śląska. Zawodnicy Kolejarza-Jury z medalami

18.11.2021

W sobotę 13 listopada w Hucisku odbyły się Przełajowe Mistrzostwa Śląska, podczas których zawodnicy Kolejarza-Jury Częstochowa wywalczyli aż 4 medale – 1 złoty i 3 srebrne.

W kategorii juniorów na pierwszym miejscu podium stanął Bartosz Oleksiak i to właśnie do niego powędrował jeden z wywalczonych medali. W tej samej kategorii tuż za podium uplasował się Mateusz Konwiński, natomiast Kajtek Wąsowicz ukończył zawody na 6. pozycji. Srebro w juniorkach wywalczyła Marta Marek. W juniorkach młodszych srebrny medal wywalczyła również Milena Tokarska. Larysa Kolańczyk w tej kategorii ukończyła wyścig na 5. miejscu. Srebro wywalczył także Oskar Rybak, startujący w kategorii młodzików. Jego kolega, Franek Weżgowiec zajął bardzo dobre, 5. miejsce. 17 lokatę zanotował Hubert Gębka. W juniorach młodszych najlepiej z zawodników Kolejarza-Jury Częstochowa zaprezentował się Szymon Czerniecki, który był dziewiąty, następnie Mikołaj Sikorski na piętnastym miejscu i Bartek Hłond na szesnastym. W żakach swój pierwszy start zaliczył młodziutki Bartek Winiarski, który wywalczył bardzo dobre 9. miejsce.