Przeprowadzono sekcję zwłok znalezionych w Poczesnej

28.08.2023

Przeprowadzono sekcję zwłok znalezionych w Poczesnej

W miniony piątek została przeprowadzona sekcja zwłok znalezionych 19 sierpnia na jednej z posesji w Poczesnej. Na ten moment ustalono prawdopodobną przyczynę śmierci mężczyzny. Jego tożsamość wciąż pozostaje nieokreślona.

Przypomnijmy, że w sobotę 19 sierpnia w Poczesnej koło Częstochowy na jednej z posesji natknięto się na ludzkie szczątki. Do tragicznego odkrycia doszło w trakcie przeprowadzanych prac ziemnych. Na niewielkiej głębokości znaleziono wówczas zakopane zwłoki. Na miejscu pracowali policjanci oraz prokurator. W związku z tą sprawą w poniedziałek 21 sierpnia Prokuratura Okręgowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa osoby o nieustalonej tożsamości.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że znalezione szczątki mogą należeć do zaginionego pod koniec 2021 r. Tomasza Z. Jednak z uwagi na stan zwłok niezbędne będzie przeprowadzenie analizy genetycznej, która zweryfikuje tę tezę. Przeprowadzona sekcja ma również odpowiedzieć na pytanie o czas zgonu znalezionej osoby, co także przyczyni się do ustalenia jej tożsamości.

W piątek 25 sierpnia została przeprowadzona sekcja zwłok. – Na ten moment, ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną śmierci prawdopodobnie był uraz głowy spowodowany narzędziem tępokrawędzistym – poinformował prokurator Piotr Wróblewski z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

– Zostały zlecone również badania toksykologiczne oraz histopatologiczne. Po uzyskaniu wyników z tych badań biegli sporządzą swoją opinię, zawierającą ustalenia i wnioski. W celu ustalenia tożsamości będą przeprowadzone badania genetyczne, których wyniki pojawią się nie wcześniej niż w połowie września. – dodał prokurator Piotr Wróblewski

Przypomnijmy, że Tomasz Z. zaginął pod koniec 2021 r. Ostatni raz z rodziną kontaktował się w listopadzie. Później, na przełomie 2021 i 2022 r. widywany był na terenie Poczesnej, gdzie miał pomieszkiwać „na dziko” – również na opuszczonej wówczas posesji, gdzie w sobotę znalezione zostały szczątki. Od tamtej pory jego poszukiwaniami zajmuje się Komisariat Policji w Poczesnej.

  • mz
Najnowsze artykuły