Przez dwa lata znęcał się nad rodzicami; został aresztowany

11.06.2024

Przez dwa lata znęcał się nad rodzicami; został aresztowany

Przez prawie dwa lata mieszkaniec gminy Popów (Śląskie) znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami. 26-letni obecnie mężczyzna został zatrzymany i aresztowany po tym, jak jego matka wreszcie zdecydowała się poprosić policję o pomoc.

„Oprawca w domowym zaciszu znęcał się nad osobami najbliższymi zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Pokrzywdzeni ze strachu i obawy przed jego reakcją nie zgłosili tego wcześniej organom ścigania” – podała we wtorek Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

 

Dopiero kilka dni temu matka oprawcy zdecydowała się zgłosić przemoc policji. Powiedziała oficerowi dyżurnemu, że jej pijany syn wszczął awanturę, podczas której szarpał ją i uderzał. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zatrzymali 26-latka. Jego matka została przewieziona do częstochowskiego szpitala na szczegółowe badania.

 

Mężczyzna usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad osobami najbliższymi. Sąd Rejonowy w Częstochowie na wniosek kłobuckich śledczych i częstochowskiego prokuratura orzekł dla podejrzanego areszt na miesiąc. Za popełnione przestępstwo grozi mu do pięciu lat więzienia.

 

Policjanci podkreślają, że przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym, a sami są wzywani zwykle dopiero w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno. Apelują do ofiar i świadków, by nie wahali się i jak najszybciej o takich przypadkach zawiadamiali policję lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej. (PAP)

 

 

  • kon/ joz/
Najnowsze artykuły