Przybyło bezrobotnych

20.01.2019

Przybyło bezrobotnych

O około 2,2 procent, czyli o 20,8 tys. osób, wzrosła w grudniu liczba bezrobotnych. Taką sytuację odnotowano we wszystkich województwach.

Wzrost liczby bezrobotnych w grudniu 2018 był silniejszy niż w 2017, kiedy liczba bezrobotnych wzrosła o 14,1 tys. osób, czyli o 1,3 proc. Taką sytuację odnotowano we wszystkich województwach. Wzrost najsilniej odczuwalny był on na Pomorzu (o 5,1 proc.), w województwie opolskim (o 4,3 proc.), w województwie świętokrzyskim (3,3 proc.) i lubelskim (o 3 proc.). Resort pracy twierdzi, że zasadniczymi powodami takiego stanu rzeczy były m.in. powroty do ewidencji osób bezrobotnych po zakończeniu umów na czas określony, zakończenie prac sezonowych przede wszystkim w leśnictwie, ogrodnictwie i budownictwie, czy spadek liczby ofert pracy, jakimi dysponowały urzędy pracy. W grudniu bowiem pracodawcy do urzędów pracy zgłosili 81,8 tys. wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. To o 26,9 tys. mniej niż jeszcze w listopadzie.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły