Rajdowe klasyki

11.08.2017

Rajdowe klasyki

Zabytkowe, klasyczne pojazdy i youngtimery przeżywają swoją drugą młodość. Ich pasjonaci spotykają się cyklicznie na różnego rodzaju imprezach, przybliżając innym swoje hobby. Jedną z nich będzie ta organizowana przed grupę “Klasyki naszą pasją” oraz stowarzyszenie “Klasyczna Częstochowa”. – Wydarzenie Klasyczny Rajd Turystyczny wpisuje się w koszęcińskie dożynki – mówi Robert Palka ze stowarzyszenia “Klasyczna Częstochowa”. Impreza rozpocznie się w piątek, 15 września. Na ten dzień zaplanowano przede wszystkim kino letnie. – Nas również będzie można spotkać w tym dniu. Będziemy prowadzić rejestrację uczestników rajdu – podkreśla Robert Palka. Sobota, 16 września, dla miłośników leciwych pojazdów upłynie pod znakiem przejażdżek oraz przeróżnych zadań, z którymi będą musieli się zmierzyć. – Punktualnie o godzinie 10.00 zawodnicy wystartują z okolic Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koszęcinie. W pierwszym etapie będzie trzeba pokonać około 60 kilometrów – wyjaśnia organizator. Warto jednak zaznaczyć, że to rajd, a nie wyścig. Uczestnicy będą więc przy okazji zwiedzać i oglądać wszystko, co ciekawe na terenie gminy. Dodatkowo ich zadaniem będzie znalezienie odpowiednich punktów i późniejsze ułożenie ich na karcie pytań w konkretną ciągłość. – Karty należy zdać po pierwszym etapie. Później mamy przerwę obiadową i kolejny etap rajdu. Do pokonania również będzie około 60 kilometrów. Po zakończeniu – na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji – zaplanowaliśmy kolejny etap konkursowy. Tutaj głównym zadaniem będzie znalezienie zalakowanych pytań, które zostaną rozrzucone po terenie ośrodka. Nie będzie ich można otwierać od razu. Warto zaznaczyć, że nie będą to tylko pytania motoryzacyjne – będą dotyczyć najróżniejszych dziedzin życia. Później wszyscy uczestnicy spotykają się i na scenie będą na nie odpowiadać. Jeśli nie będą znali odpowiedzi, może zgłosić się inna drużyna. Załogi będą miały naprawdę wiele możliwości do zdobycia punktów. Poza konkursem z pytaniami będą też dodatkowe zadania. Wśród nich między innymi sprawnościowe oraz… zagadkowe. Będzie też dużo konkursów dla dzieciaków -opowiada Robert Palka.

Na sobotni wieczór zaplanowano imprezę taneczną. I tutaj uczestnicy rajdu będą mieli okazję do wykazania się. – Będzie bowiem konkurs na najlepsze przebranie – miłośnicy leciwych pojazdów biorąc udział w tego typu imprezach chętnie dostosowują swoje stroje do epoki, z której pochodzi ich pojazd. Wyłonimy króla i królową -zapowiada Robert Palka.

W niedzielę, 17 września, uczestnicy rajdu wezmą udział w korowodzie dożynkowym. Później natomiast zaplanowano oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. A te są niezwykle atrakcyjne – począwszy od serwisów klimatyzacji, po wymianę oleju, nowe opony, a na regeneracji felg aluminiowych kończąc. Nagrody trafią nie tylko do zwycięzców klasyfikacji generalnej, ale również do najlepszych z poszczególnych kategorii.

Zapisy na Klasyczny Rajd Turystyczny już ruszyły. Prowadzone są one za pośrednictwem strony www.klasykinaszapasja.pl W wydarzeniu mogą wziąć udział osoby dysponujące samochodami do 1992 roku, takimi, których konstrukcja po tym roku się nie zmieniła, czyli na przykład maluch, polonez, duży fiat oraz youngtimerami.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły