Raków Częstochowa awansuje do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA

11.08.2022

Raków Częstochowa zwyciężył ze Spartakiem Trnava 1:0 i awansował do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA! Wiadomo już, że Czerwono-Niebiescy w kolejnym etapie europejskich pucharów zmierzą się ze Slavią Praha. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego meczu rozegranego na stadionie przy ul. Limanowskiego 83.
Pomimo kilku sytuacji bramkowych, Rakowowi nie udało się strzelić żadnego gola w pierwszej połowie spotkania. Dopiero w 68. minucie Vladyslav Kochergin wykorzystał szansę zespołu i zdobył bramkę, po której “Medaliki” objęły prowadzenie i przypieczętowały awans do IV rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. W kolejnym etapie Raków zmierzy się ze Slavią Praha. Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 18 sierpnia o godzinie 18:00 w Częstochowie. Klub przypomina, że trwa już sprzedaż pojedynczych biletów na to spotkanie dla posiadaczy karnetów pod adresem BILETY.RAKOW.COM.

Raków Częstochowa – Spartak Trnava 1:0 (0:0) agg. 3:0

Bramki: Kochergin 68′

Raków: Trelowski – Rundić, Arsenić, Svarnas, Kun (88. Sorescu), Gwilia (88. Czyż), Papanikolaou, Tudor, Ivi (75. Wdowiak), Kochergin (85. Nowak), Gutkovskis (75. Musiolik)

Spartak: Takac – Stetina, Tumma, Ristovski (79. Oseni), Stefanik, Boateng, Curma (46. Koštrna), Daniel (73. Ivan), Bukata (67. Paur), Miković (46. Yusuf), Savvidis