Raków Częstochowa pewnie pokonał rywala z Uzbekistanu

19.01.2022

Raków Częstochowa pewnie wygrał drugi sparing, który odbył się w tureckim Belek. Nasza drużyna pokonała FC Navbahor Namangan z Ubzekistanu 3:0. Bramki zdobyli Mateusz Wdowiak, Tomáš Petrášek oraz Sebastian Musiolik.

Pierwszy sparing w Turcji z Rapidem Bukareszt zakończył się porażką Rakowa 1:2, mimo niezłej gry drużyny Marka Papszuna. W drugiej wicemistrzowie Polski pewnie pokonali byłego mistrza Uzbekistanu.

Raków w tym meczu miał od początku przewagę, ale pierwszy gol wpadł dopiero w 32. minucie. Wtedy Mateusz Wdowiak wykorzystał podanie Iviego Lopeza i wyprowadził częstochowian na prowadzenie.

Po przerwie trener Marek Papszu wymienił niemal całą jedenastkę, ale nie odbiło się to na poziomie gry Rakowa. Kolejne bramki zdobyli dla naszej drużyny Tomas Petrasek i Sebastian Musiolik.

Raków Częstochowa – FC Navbahor Namangan 3:0 (1:0)

Bramki: Wdowiak 32′, Petrášek 51′, Musiolik 77′

Raków: Trelowski, Niewulis (46′ Petrášek), Arsenić (46′ Courtney-Perkins), Papanikolaou (46′ Krzyżak), Czyż (46′ Sapała), Lederman (46′ Poletanović), Kun (46′ Długosz), Tudor (73′ Szymocha), Wdowiak (46′ Arak), Cebula (46′ Sturgeon), Ivi (46′ Musiolik)