Raków Częstochowa przegrał sparing z Wisłą Płock

13.11.2021

Raków Częstochowa w sobotę zmierzył się w sparingu w Piotrkowie Trybunalskim z Wisłą Płock. Nasza drużyna przegrała mecz 0:1.

Było to drugie starcie tych drużyn jesienią. W meczu PKO Ekstraklasy w Płocku, Raków zremisował z Wisłą 1:1, tym razem częstochowianie, którzy zagrali m.in. bez powołanych do reprezentacji Vladislavsa Gutkovskisa, Waleriana Gwilii i Bena Ledermana przegrali 0:1.

Pierwsza połowa była wyrównana. Przewagę optyczną miał Raków, ale obydwie drużyny mogły prowadzić. Najlepszą okazję zmarnował Alexandre Guedes, który w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką. Wisła odpowiedziała sytuacją sam na sam, ale Marko Kolar przegrał pojedynek z Vladanem Kovaceviciem.

W drugiej połowie częściej do głosu zaczęli dochodzić płocczanie, ale bliski zdobycia gola był Patryk Kun, który popisał się indywidualną akcją, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany. Niestety w końcówce meczu Marko Kolar zdobył gola dla Wisły, która skromnie wygrała mecz.

22 listopada Raków w PKO Ekstraklasie zmierzy się z Cracovią Kraków.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 0:1 (0:0)

Bramki: Kolar 88′

Raków: Kovačević (60′ Mądrzyk) – Arsenić, Petrášek (77′ Luís), Courtney-Perkins (46′ Kaczmarski), Luís (60′ Courtney-Perkins), Papanikolaou, Długosz (46′ Kun), Wdowiak (77′ Długosz), Cebula (46′ Vieira), Sturgeon (46′ Arak), Guedes (46′ Musiolik)