Raków Częstochowa przegrał w Lizbonie 1:2 ze Sportingiem CP

10.11.2023

W dzisiejszym meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Europy Raków Częstochowa przegrał ze Sportingiem CP 1:2. Jedyną bramkę na stadionie w Lizbonie dla Czerwono-Niebieskich zdobył Milan Rundić. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Grzegorza Misiaka.

Niestety już na początku spotkania na Estádio José Alvalade ukarany czerwoną kartką został Bogdan Racovițan. Sędzia podyktował rzut karny i gospodarze objęli przewagę na 1:0. Częstochowska drużyna musiała dalej grać w 10, jednak mimo osłabienia w dalszym ciągu starała się wyrównać wynik. Początek drugiej połowy nie był jednak najszczęśliwszy dla zespołu trenera Dawida Szwargi. Arbiter dopatrzył się zagrania piłki ręką w polu karnym Rakowa i po rzucie karnym przewaga gospodarzy wzrosła na 2:0. W 71. minucie nadzieję Rakowowi przyniosło trafienie Milana Rundicia, jednak wynik meczu nie uległ już zmianie i Czerwono-Niebiescy przegrali ostatecznie w Lizbonie 1:2.