Raków Częstochowa przegrał w Sosnowcu z FC Kopenhaga

22.08.2023

Niestety Raków Częstochowa przegrał w pierwszym meczu z FC Kopenhaga 0:1. Rewanżowe spotkanie już za tydzień w stolicy Danii. Będzie to decydujące starcie w walce o wejście do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego spotkania rozgrywanego na stadionie w Sosnowcu. Fot. Grzegorz Misiak

Czerwono-Niebiescy cenną bramkę stracili już w pierwszych minutach meczu. Mohamed Elyounoussi trafił piłką w Bogdana Racovițana, a ta wpadła do bramki częstochowskiej drużyny. Dzięki temu mistrzowie Danii przystąpią do rewanżowego spotkania z niewielką zaliczką. Poza tym spotkanie było dość wyrównane i Raków miał szansę na to, by odwrócić losy tego spotkania. Przed końcem pierwszej połowy do bramki rywala strzelił Giannis Papanikolaou, jednak gol został unieważniony po wideoweryfikacji. Arbiter uznał, że zawodnik Medalików był na pozycji spalonej. Wynik już nie uległ zmianie. Podopieczni szkoleniowca Dawida Szwargi rewanżowe spotkanie w Danii rozegrają już 30 sierpnia. Stawką będzie awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.