Raków Częstochowa remisuje ze Sportingiem Lizbona

26.10.2023

Czerwono-Niebiescy podjęli dziś wielokrotnego mistrza Portugalii. Mecz zakończył się remisem 1:1. Podopieczni trenera Dawida Szwargi wrócą do Częstochowy z pierwszym punktem w fazie grupowej Ligi Europy! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spotkania autorstwa Grzegorza Misiaka.

To już trzeci mecz częstochowskiej drużyny w Lidze Europy. Poprzednie dwa zakończyły się przegraną Rakowa – 0:2 z Atalantą i 0:1 ze Sturmem Graz. Dziś Czerwono-Niebiescy zmierzyli się ze Sportingiem Lizbona i to właśnie w tym meczu Fabian Piasecki wywalczył pierwszą bramkę. Spotkanie z aktualnym liderem portugalskiej ekstraklasy zakończyło się remisem 1:1.

Drużyna z Częstochowy praktycznie od samego początku spotkania grała z liczebną przewagą. Już w 8 minucie Viktor Gyökeres, za brzydki faul na kapitanie Medalików, dostał czerwoną kartkę i tym samym opuścił boisko. Z murawy zszedł również Zoran Arsenić, a opaskę kapitańską przejął Fran Tudor. Zaledwie kilka minut później goście zdobyli pierwszego gola. Wynik udało się wyrównać dopiero w 79 minucie, kiedy Fabian Piasecki umieścił piłkę w bramce drużyny z Lizbony.