Raków Częstochowa w finale Fortuna Pucharu Polski!

06.04.2022

Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa 1:0 w półfinale Fortuna Pucharu Polski i zagra w finale na Stadionie Narodowym. Nasi piłkarze będą bronić trofeum w starciu z Lechem Poznań.

Półfinałowy mecz Rakowa i Legii był już czwartym starciem tych drużyn w tym sezonie. W PKO Ekstraklasie Raków wygrał w Warszawie 3:2 i zremisował u siebie 1:1. W Superpucharze Polski Raków wygrał w rzutach karnych.

Częstochowscy kibice liczyli na powtórkę sprzed trzech lat, kiedy Raków jako pierwszoligowiec pokonał Legię w ćwierćfinale po dogrywce (2:1). Od początku Raków ruszył do ataku i błyskawicznie zdobył bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Ivi Lopez, a gola głową zdobył Mateusz Wdowiak.

Później częstochowianie stworzyli sobie jeszcze kilka sytuacji, ale nie udało się podwyższyć rezultatu. Legia w pierwszej połowie atakowała rzadko, a pewnie w bramce gospodarzy spisywał się Kacper Trelowski.

Po przerwie Legia wyglądała na tle Rakowa jeszcze gorzej. Częstochowianie zdominowali mecz i powinni zdobyć jeszcze 2-3 bramki.  Najgroźniejszy był Ivi Lopez, który m.in. dwukrotnie groźnie uderzał z rzutów wolnych.

Brak skuteczności sprawił, że końcówka była nerwowa, ale Raków utrzymał wygraną i awansował do wielkiego finału, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym.