Raków Częstochowa wygrał z Lechem. Walka o mistrzostwo zapowiada się fascynująco

06.03.2022

Raków Częstochowa po bramce Iviego Lopeza pokonał w Poznaniu Lecha 1:0. Dzięki zwycięstwu Raków wyprzedził rywali i awansował na pozycję wicelidera PKO Ekstraklasy. Walka o mistrzostwo Polski będzie bardzo zacięta.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana, ale nie obfitowała w okazje bramkowe. Chociaż to Raków przez większość pierwszej połowy przeważał, to jedyny celny strzał oddał Jakub Kamiński z Lecha, ale Vladan Kovacević pewnie interweniował.

Początek drugiej połowy znów należał do Rakowa. Częstochowianie grali wysokim pressingiem i przejęli inicjatywę, czego efektem była bramka. Patryk Kun pognał z rajdem lewą stroną boiska i przerzucił piłkę na prawo do Frana Tudora. Chorwat świetnie dośrodkował, a Ivi Lopez precyzyjnym strzałem głową wyprowadził Raków na prowadzenie.

Po tym golu Raków nadal był groźny, ale nie stwarzał już sobie stuprocentowych sytuacji do zdobycia bramki. Z biegiem czasu Lech coraz mocniej nacierał. Groźne strzały oddawali Dawid Kownacki i Jakub Kamiński, po kapitalnym zwodzie Pedro Robocho nie trafił w bramkę w dogodnej sytuacji.

W końcówce Raków został zepchnięty przez Lecha Poznań do głębokiej defensywy, ale częstochowianie bronili się mądrze i szczęśliwie, mimo że sędzia przedłużył mecz aż o siedem minut.

Zwycięstwo Rakowa sprawiło, że walka o mistrzostwo Polski zapowiada się fascynująco. Prowadzi Pogoń, która ma 49 punktów, Raków  i Lech mają po 48 punktów.

Lech Poznań – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)

Bramki: Ivi 51′

Raków: Kovačević – Niewulis, Petrášek, Arsenić, Lederman (84. Czyż), Papanikolaou, Tudor, Kun (90. Rundić), Wdowiak (84. Arak), Ivi (76. Sturgeon), Gutkovskis (84. Musiolik)

Lech: Bednarek – Pereira, Salamon, Milić, Rebocho, Karlström (81. Kvekveskiri), Murawski (76. Tiba), Velde (46. Kownacki), Amaral (61. Ba Loua), Kamiński (81. Skóraś), Ishak