Raków Częstochowa zwyciężył w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie

21.05.2023

Raków Częstochowa zwyciężył w ostatnim wyjazdowym spotkaniu w tym sezonie

Raków Częstochowa zwyciężył w ostatnim spotkaniu wyjazdowym w tym sezonie. Czerwono-Niebiescy wygrali z Wisłą Płock 2:1. Bramki dla częstochowskiej drużyny zdobył Vladyslav Kochergin.

– To trudny moment, bo przyjmujemy gratulacje za zdobycie mistrzostwa Polski, a Wisła jest w trudnej sytuacji i dzisiaj ta porażka na pewno stawia ją w jeszcze trudniejszej – zaczął podczas pomeczowej konferencji trener Marek Papszun, przyjmując gratulacje od przedstawiciela Wisły Płock. – My dalej mamy swoje cele i i chcemy wygrywać. Jesteśmy profesjonalną drużyną i mimo zdobycia mistrzostwa, chcemy pokazać, że w tym sezonie byliśmy po prostu poza zasięgiem i i zakończyć tę ligę z jak największą przewagą – podkreślił szkoleniowiec Czerwono-Niebieskich. – Dzisiaj ten mecz to pokazał bo w całym spotkaniu mimo tego, że dłuższy czas przegrywaliśmy, to myślę że byliśmy takim zespołem lepszym i stworzyliśmy też więcej sytuacji, choć Wisła się starała – ocenił trener.

 

Wisła Płock – Raków Częstochowa 1:2 (1:0)

Bramki: Sekulski 10′ – Kochergin 81′, 86′

 

Raków: Trelowski – Racovițan (46. Długosz), Arsenić, Svarnas, Papanikolaou (82. Berggren), Kochergin, Tudor, Carlos, Wdowiak (56. Nowak), Cebula (73. Lederman), Piasecki (73. Gutkovskis)

Wisła: Kamiński – Kapuadi, Furman, Kocyła (56. Lesniak), Wolski, Szwoch, Sulek (90. Drapiński), Sekulski (61. Cielemęcki), Kolar (61. Śpiączka), Rzeźniczak, Tomasik

 

Żółte kartki: Chrzanowski, Kolar, Szwoch, Cielemęcki, Lesniak, Sulek, Kapaudi – Racovițan, Carlos

  • pn
Najnowsze artykuły