Raków dzierżawcą stadionu!

17.03.2022

Raków dzierżawcą stadionu!

Do końca 2024 roku Raków Częstochowa będzie zarządzał MSP „Raków” przy ul. Limanowskiego 83. Umowa podpisana z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Częstochowie będzie obowiązywać od 1 kwietnia.

Za sprawą dzierżawy kompleksowe zarządzanie stadionem i otaczającym go terenem w zakresie dotyczącym codziennego użytkowania i spraw technicznych będzie należeć do klubu. – To wiąże się z przejęciem kosztów utrzymania obiektu, ale także z czerpaniem korzyści wynikających z zarządzania stadionem. Klub będzie miał też prawo do dokonywania za zgodą MOSiR dodatkowych prac adaptacyjnych i remontowych, które wpłyną pozytywnie na funkcjonowanie obiektu – informuje Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy magistratu.

Klub będzie musiał umożliwić miastu realizację zadań inwestycyjnych i remontowych po wspólnym uzgodnieniu zakresu i terminu realizacji. Na czas trwania umowy klub zobowiązał się do udostępnienia zaplecza treningowego i boisk dla akademii szkolącej dzieci i młodzież.

Umowa dzierżawy obowiązuje od pierwszego kwietnia do końca 2024 roku.

Mimo zmiany zarządcy obiektu, miasto ma zamiar rozpocząć realizację drugiego etapu rozbudowy stadionu. Na razie stara się o pozyskanie dofinansowania z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu wsparcia inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Wniosek o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu dotyczy blisko 8,5 miliona złotych, a planowany wkład miasta to ponad 6,5 miliona złotych.

Do tej pory administratorem obiektu o powierzchni ponad 6,8 hektara był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, mający tzw. trwały zarząd nad MSP Raków w imieniu Miasta Częstochowy.

  • oprac. kg
  • zdj. UM Cz-wa
Najnowsze artykuły