Raków lepszy w sparingu od Wisły Kraków

19.01.2017

Raków lepszy w sparingu od Wisły Kraków

Szkoleniowiec Rakowa wystawił przeciwko Wiśle Kraków dwóch spośród trzech nowych piłkarzy – Mateusza Lisa i Tomasza Wróbla. Z powodu kontuzji nie zagrał Łukasz Sołowiej.

Częstochowianie nie przestraszyli się ekstraklasowca, długo utrzymywali się przy piłce i stwarzali sobie sytuacje do zdobycia bramki. Wynik spotkania otworzył w 38. minucie Tomasz Płonka, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym.

Po przerwie trener Papszun dokonał kilku zmian w zestawieniu. Na boisku pojawili się m.in. Peter Mazan, Przemysław Mizgała, Adam Czerkas i Norbert Misiak.

Wkrótce po rozpoczęciu drugiej połowy Raków był blisko podwyższenia rezultatu. Piłkę uderzoną głową przez Tomasza Margola w ostatniej chwili z linii bramkowej wybili obrońcy Wisły. Okazję do wyrównania miał z kolei Mateusz Zachara, ale piłka nie wpadła do siatki Rakowa.

Częstochowianie ustalili wynik spotkania kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Rzut wolny po faulu na Konradzie Zaradnym zamienił na bramkę Rafał Figiel.

W poniedziałek, 23 stycznia podopieczni Marka Papszuna wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Wałbrzycha.

Wisła Kraków – RKS Raków Częstochowa 0:2 (0:1)

Skład Rakowa: I połowa: Lis – Góra, Duriska, Petrasek, Margol, Figiel, Malinowski, Oziębała, Wróbel, Płonka, Kowalczyk; II połowa: Czapla – Góra, Petrasek, Duriska, Figiel, Margol (81. Zaradny), Mazan, Misiak (53. Wojtyra), Czerkas, Mizgała, Wróbel (zawodnik testowany).

  • kr
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły