Raków ma kolejnego nowego zawodnika. To 23-letni Adrian Gryszkiewicz

11.01.2023

Raków ma kolejnego nowego zawodnika. To 23-letni Adrian Gryszkiewicz

Do zespołu Rakowa Częstochowa dołącza na zasadzie transferu definitywnego Adrian Gryszkiewicz. Umowa 23-letniego zawodnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– Jestem szczęśliwy i zadowolony, że trafiłem do takiego klubu, jakim jest Raków Częstochowa. Wiem, że są tutaj przede mną duże cele, takie też stawiam sam przed sobą. Nie pozostaje nic innego jak pracować i zrobić wszystko, żeby te cele osiągnąć – powiedział Adrian Gryszkiewicz po podpisaniu kontraktu. – Adrian jest lewonożnym zawodnikiem, pasującym do profilu obrońcy, którego szukaliśmy. Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu i chcieliśmy sprowadzić już latem. Ma za sobą trudne pół roku w Paderborn, kiedy nie mógł liczyć na regularną grę. Wierzymy jednak, że w Rakowie rozwinie skrzydła – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Rakowa Częstochowa.

Adrian Gryszkiewicz urodził się w Bytomiu 13 grudnia 1999 roku. Większość swojej kariery sportowej spędził w Zabrzu – w zespole Gwarka, a następnie Górnika, gdzie trafił w lutym 2018 roku. Zanotował tam łącznie 94 występy. W ostatnim letnim okienku transferowym 23-letni obrońca przeniósł się do Niemiec, gdzie podpisał kontrakt z drugoligowym SC Paderborn 07. W swoim CV ma również występy w młodzieżowej reprezentacji Polski. Adrian Gryszkiewicz jest dołącza do drużyny, która jest na zgrupowaniu w Turcji.

 

Foto: Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły