Raków przedstawił nowego prezesa zarządu. To Piotr Obidziński – były szef Wisły Kraków

22.02.2023

Raków przedstawił nowego prezesa zarządu. To Piotr Obidziński – były szef Wisły Kraków

Z początkiem marca funkcję prezesa zarządu Rakowa Częstochowa obejmie Piotr Obidziński. Zastąpi on na tym stanowisku Adama Krawczaka. Wiceprezesem zarządu pozostaje Dawid Krzętowski.

– Walczymy o cele, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy pomarzyć. To szansa, ale jednocześnie potencjalne zagrożenia, których jesteśmy świadomi. Na pewno zdajemy sobie sprawę z naszych słabości. Przed nami bardzo wymagający okres, dlatego chcemy się do niego jak najlepiej przygotować, stąd dołączenie na stałe Piotra Obidzińskiego do zarządu. Wierzę, że jego bogate doświadczenie pomoże nam w realizacji kolejnych wyzwań – zapewnił właściciel Rakowa, Michał Świerczewski.

Piotr Obidziński ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu organizacjami biznesowymi i sportowymi, w tym piłkarskimi. Od stycznia 2019 roku do kwietnia 2020 roku zarządzał Wisłą Kraków. Od ponad 17 lat łączy karierę w międzynarodowym konsultingu (Accenture) z aktywnością w sporcie profesjonalnym.

– Chciałbym serdecznie podziękować za zaufanie Michałowi Świerczewskiemu i Wojciechowi Cyganowi, a także całej społeczności decyzyjnej Rakowa. To jest ogromne wyróżnienie w tak ważnym i newralgicznym momencie wspólnie z Dawidem Krzętowskim objąć stery klubu – mówił na specjalnej konferencji nowy szef zarządu Rakowa.

 

Fot. Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa)

źródło: Raków Częstochowa

  • opr. pn
Najnowsze artykuły