Raków przegrał pierwszy sparing w tym roku

14.01.2022

Raków Częstochowa przegrał pierwszy sparing w tym roku z Rapidem Bukareszt 1:2. Częstochowianie prowadzili po golu Jakuba Araka z rzutu karnego, ale w końcówce meczu Rumuni zdobyli dwie bramki i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwszym rywalem Rakowa Częstochowa podczas zgrupowania w tureckim Belek był solidny rumuński zespół Rapid Bukareszt. W pierwszej połowie nasza drużyna wyglądała na zespół lepiej zorganizowany, ale dobrych okazji nie wykorzystali Mateusz Wdowiak i Zoran Arsenić. Trzeba jednak przyznać, że i Rumuni kilka razy zagrozili bramce dobrze spisującego się Kacpra Trelowskiego.

Początek drugiej połowie należał do Rakowa. Częstochowianie wysoko zakładali presing, dzięki któremu objęli prowadzenie. Raków przejął piłkę i wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Arak.

Później niewiele wskazywało na to, aby Rapid mógł poważnie zagrozić Rakowowi, ale w końcówce rumuńska drużyna groźnie zaatakowała, a dwie bramki zdobył dla niej Antonio Sefer. Nasza drużyna próbowała jeszcze wyrównać, ale Fabio Sturgeon trafił w poprzeczkę, a Patryk Kun z bliska minimalnie spudłował.

Raków w Belek rozegrają jeszcze 3 mecze kontrolne. Najbliższe już w środę, 19 stycznia z FC Navbahor Namangan.

Raków Częstochowa – Rapid Bukareszt 1:2 (0:0)

Bramki: Arak 54′ – Sefer 83′, 85′

Raków: Trelowski (66′ Mądrzyk), Niewulis (69′ Papanikolaou), Krzyżak (46′ Courtney-Perkins), Arsenić (69′ Krzyżak), Papanikolaou (46′ Sapała – 79′ Kaczmarski), Lederman (46′ Czyż), Tudor (60′ Długosz), Długosz (30′ Kun), Wdowiak (60′ Musiolik), Cebula (46′ Sturgeon), Gutkovskis (46′ Arak)