Raków znów zagra z Wisłą Puławy w Pucharze Polski

14.07.2017

Raków znów zagra z Wisłą Puławy w Pucharze Polski

Wisła Puławy w minionym sezonie była beniaminkiem Nice 1 Ligi, ale nie zdołała się utrzymać i po krótkiej przygodzie w tej klasie rozgrywkowej wróciła do II ligi. Na zapleczu ekstraklasy zagra natomiast częstochowski Raków, który awansował o poziom wyżej z pierwszego miejsca.

Drużyna Marka Papszuna, która wzmacnia się przed sezonem w Nice I Lidze, będzie faworytem sobotniej konfrontacji. Dla Rakowa będzie to też dobry sprawdzian przed startem ligowych rozgrywek.

W ubiegłym roku częstochowianie spotkali się z Wisłą Puławy także w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Mecz rozegrano na stadionie przy ul. Limanowskiego. Lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali rywali po dogrywce 2:1. Zwycięską bramkę dla “czerwono-niebieskich” zdobył wówczas Tomasz Płonka.

Sobotnie mecz z Puławach rozpocznie się o godz. 18. Następnego dnia Raków zmierzy się u siebie w sparingu ze Skrą Częstochowa (godz. 11).

  • KR
  • zdj. kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły