Razem od 60 lat!

03.01.2020

Razem od 60 lat!

To małżeństwo może być wzorem do naśladowania dla innych. Państwo Mirosława i Kazimierz Markiewiczowie świętowali piękny jubileusz pożycia małżeńskiego – sakramentalne „tak” powiedzieli sobie przed sześćdziesięcioma laty!

Uroczystości związane z tym wydarzeniem odbyły się w Urzędzie Gminy Poczesna. Były kwiaty, życzenia, rodzinne wspomnienia. Wójt gminy Poczesna wręczył parze list gratulacyjny. W imieniu swoim i męża Kazimierza powinszowania przyjęła również pani Janina Wesołek.

Państwo Markiewiczowie poznali się, kiedy właściwie byli jeszcze dziećmi. Pani Mirosława miała 13, a pan Kazimierz 16 lat. Po raz pierwszy zobaczyli się na weselu kuzynki pani Markiewicz. Zaiskrzyło! Para zaczęła się spotykać. I tak po pięciu latach, doszło do oświadczyn. I to nie takich tradycyjnych. Odbyły się one, gdy pani Mirosława pojechała na przysięgę do pana Kazimierza. 9 grudnia 1959 roku wzięli ślub cywilny, a w kwietniu 1960 roku – ślub kościelny. Wkrótce na świat przyszedł syn – Dariusz, siedem lat później urodziła się córka Marita.

Pani Mirosława od 1960 roku pracowała w Gromadzkiej Radzie Narodowej we Wrzosowej, a od 1973 roku – w Urzędzie Gminy Poczesna. Kiedy przeszła na emeryturę, przez 20 lat piastowała funkcję sołtysa sołectwa Słowik. Twierdzi, że społecznie pracować mogła tylko dzięki swojemu kochanemu i wyrozumiałemu mężowi, który nie tylko wspierał ją w działaniach, ale czynnie pomagał, będąc m.in. jej osobistym kierowcą!

Państwo Markiewiczowie są zgodni, że mieli w życiu szczęście – mają wspaniałą kochającą się rodzinę: syna, córkę, trzech wnuków i 6-letniego prawnuczka. Jednego, czego sobie w życiu życzą, to zdrowia dla siebie i bliskich.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Poczesna
Najnowsze artykuły