Reanimowali samochody

09.01.2017

Reanimowali samochody

Siarczyste mrozy sprawiają, że akumulatory w autach odmawiają posłuszeństwa. Częstochowscy strażnicy miejscy od pięciu lat pomagają zimą częstochowskim kierowcom przy uruchamianiu samochodów. Miniony długi weekend był rekordowy. Od czwartku do niedzieli dyżurni częstochowskiej straży miejskiej odebrali aż 433 wnioski o interwencje. Tym razem najwięcej dotyczyło awarii, głównie akumulatorów w pojazdach – 200 zgłoszeń. Na wszystkie prośby o pomoc strażnicy miejscy nie byli wstanie odpowiedzieć, bo niektóre zgłoszenie były nawet spoza Częstochowy. Za każdym razem straż miejska akcentuje, że może przyjechać pomóc przy rozładowanym akumulatorze pod warunkiem, że w tym samym czasie nie będzie innych ważniejszych zgłoszeń np. pomoc osobom bezdomnym, ujęcia sprawców dewastacji czy aktów wandalizmu, ujęcia osób zakłócających spokój i porządek publiczny itp.

  • kg
  • zdj. kg

Zapraszamy wszystkich sympatyków sportu do oddawania głosów w tradycyjnym corocznym plebiscycie na najlepszych sportowców, trenerów oraz działaczy regionu. Wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele kilkunastu dyscyplin sportu. Rozstrzygnięcie nastąpi podczas obrad kapituły.

Zakończenie głosowania: 31.01.2019

Najlepszy sportowiec 2018

Najlepszy trener 2018

Najlepszy działacz 2018

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły