Reprezentanci gminy odebrali dwa certyfikaty

04.10.2018

Reprezentanci gminy odebrali dwa certyfikaty

Częstochowska Organizacja Turystyczna przyznała certyfikaty w kategorii „pamiątka turystyczna” i „człowiek turystyki” osobom z gminy Janów podczas gali z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Uroczystość miała miejsce 27 września w częstochowskim Hotelu ARCHE. Podczas niej zostali nagrodzeni ludzie, którzy zasłużyli się dla turystyki i działają na rzecz promowania regionu częstochowskiego.

-W kategorii „pamiątka turystyczna” certyfikat przyznano Jolancie Madej – artystce z Janowa za Jurajskie Misy. W kategorii „potrawa regionalna” certyfikat uzyskała Spółdzielnia Socjalna Złota Jura za Złotopotockie pierogi z pstrągiem. Specjalne wyróżnienie po raz kolejny trafiło do człowieka turystyki Henryka Srokosza – przewodnika, gospodarza Punktu Informacji Turystycznej i Schroniska Młodzieżowego w Siedlcu, radnego Rady Gminy Janów – czytamy na stronie Urzędu Gminy Janów.

Wręczenia dokonał Krzysztof Matyjaszczyk – prezydent Częstochowy, jego zastępca – Jarosław Marszałek, Zdzisław Wolski, który jest przewodniczącym Rady Miasta Częstochowy oraz Stefan Nowak, prezes COT-u.

  • pn
Najnowsze artykuły