Rózga zamiast mandatu. Niecodzienna akcja częstochowskiej drogówki

08.12.2023

Rózga zamiast mandatu. Niecodzienna akcja częstochowskiej drogówki

Policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego, wspólnie z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, przeprowadzili niecodzienną akcję pod nazwą „Czy byłeś grzeczny?”. W ramach działań kierowcy, którzy jechali zgodnie z przepisami otrzymywali nagrodę. Za drobne wykroczenia na kierujących czekała „Rózga od Świętego Mikołaja”.

Dzisiaj policjanci z częstochowskiego wydziału ruchu drogowego postanowili przeprowadzić niecodzienną akcję. Mundurowi zaprosili do współpracy wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Częstochowie.

Uczniowie towarzyszący policjantom podczas kontroli drogowych przygotowali ręcznie wykonane podarunki dla kierowców. Dzieci dziękowały kierującym stosującym się do obowiązujących przepisów za bezpieczną jazdę w rejonie szkół. Łamiącym przepisy, oprócz podjęcia czynności przez policjantów, wręczane były symboliczne rózgi z przesłaniem: „Rózga od Świętego Mikołaja za nieostrożne zachowanie na drodze”.

Przeprowadzona akcja miała za zadanie wyrobienie w opinii kierowców przeświadczenia o konieczności zachowania szczególnej ostrożności w rejonie placówek szkolnych.

  • źródło: KMP w Częstochowie
Najnowsze artykuły