„Różowy piknik” przy częstochowskim szpitalu

23.06.2022

„Różowy piknik” przy częstochowskim szpitalu

Bezpłatne USG piersi, możliwość wykonania makijażu pod okiem profesjonalnej wizażystki i konsultacje z brafitterką, która pomoże dobrać przyjazny zdrowiu i figurze biustonosz – to główne elementy „Różowego pikniku”, który 24 czerwca odbędzie się na parkingu przed Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym (przy ul. Bialskiej). W trakcie wydarzenia będzie można również poszerzyć swoją wiedzę z zakresu kobiecych chorób onkologicznych i ich profilaktyki.

Piknik będzie trwał w godzinach 10.00–14.00. Jego organizatorem jest Ośrodek Leczenia Raka Piersi. Wydarzenie ma bardzo rozbudowany program. Dla gości zaplanowano m.in. rozmowy z ekspertami na temat profilaktyki raka, zdrowego odżywiania i jego znaczenia w zapobieganiu schorzeniu. Dodatkowo, specjaliści zaprezentują przy użyciu fantomu jak skutecznie dokonać samobadania piersi. Uczestnicy spotkają się także z członkiniami Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki oraz pacjentkami Ośrodka Leczenia Raka Piersi.

Dzięki organizatorom oraz partnerom wydarzenia, którzy także zaangażowali się w przygotowania, kobiety będą mogły skorzystać z bezpłatnego USG piersi, możliwości wykonania makijażu pod okiem profesjonalnej wizażystki i konsultacji z brafitterką, która pomoże dobrać przyjazny zdrowiu i figurze biustonosz. Na przybyłych czekać będzie również poczęstunek w postaci kawy, owoców i zdrowych przekąsek.

– Rola profilaktyki raka od lat stanowi w Polsce ważny temat społeczny. Skuteczność terapii onkologicznej jest tym większa, im wcześniej choroba zostanie zdiagnozowana. Dlatego tak ważne jest wykonywanie regularnych badań – podkreśla Zbigniew Bajkowski, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. – Nie mniej ważna jest tzw. czujność onkologiczna oraz podejmowanie prozdrowotnych aktywności, w tym również wdrożenie odpowiedniej diety. Czynników zwiększających ryzyko zachorowania na nowotwór jest wiele, dlatego chronić również należy się kompleksowo – dodaje.

Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znaleźli się Fundacja Oko w Oko z Rakiem, sklep Fiszbinka oferujący profesjonalne dopasowanie bielizny oraz EkoDuszek – sklep ze zdrową żywnością. Gościem specjalnym imprezy będzie Moniatoska, piosenkarka i tancerka, która wystąpi przed zgromadzoną publicznością.

  • kg
Najnowsze artykuły