Rozwijaj swoje pasje z OPK „Gaude Mater”

05.07.2023

Rozwijaj swoje pasje z OPK „Gaude Mater”

Wakacje to idealny czas na to, by rozwijać swoje pasje lub próbować nowych rzeczy. W tym celu z pomocą przychodzi Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, w którym przez najbliższe dwa miesiące odbywać się będą warsztaty plastyczne, muzyczne i teatralne.

Warsztaty wakacyjne z Gaude Mater dla dzieci i młodzieży to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Wczoraj, 4 lipca, odbyło się pierwsze spotkanie, w którym uczestnicy, pod okiem Moniki Kasprzyckiej – graficzki komputerowej i rysowniczki, rozwijali swoje umiejętności z zakresu rysunku.  W bogatym harmonogramie zajęć plastycznych dla młodzieży w wieku od 10 do 13 lat, znalazły się warsztaty z rysunku, malarstwa, a nawet projektowania ubioru.

Na przełomie lipca i sierpnia odbędą się z kolei warsztaty muzyczne, prowadzone przez Martę Ćwiklińską. Uczestnicy wezmą udział w pięciodniowej muzycznej podróży przez Polskę, Czechy, Hiszpanię i Francję, podczas której poznają typowe dla tych państw piosenki i tańce.

Dla młodzieży przygotowano także pięciodniową serię zajęć teatralnych, które poprowadzi Katarzyna Prudło – aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENUM. W harmonogramie przewidziano warsztaty ruchowe, zajęcia z improwizacji czy ćwiczenia dykcji.

Na wszystkie zajęcia organizowane przez OPK „Gaude Mater” obowiązują wcześniejsze zapisy, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Pełny harmonogram warsztatów znajduje się na stronie internetowej OPK „Gaude Mater”.

Fot.1. pixabay

Opr. mz

  • mz
Najnowsze artykuły