Rugby Club Częstochowa. Powrót na fotel lidera Mistrzostw Polski U16

29.04.2022

Rugby Club Częstochowa. Powrót na fotel lidera Mistrzostw Polski U16

Podczas IV Turnieju Mistrzostw Polski Kobiet U16 w rugby7, który odbył się w Rzeszowie zmierzyło się pięć drużyn. Kadetki z Rugby Club Częstochowa zajęły w sportowych zmaganiach 2 miejsce i w związku z tym objęły pozycję lidera w klasyfikacji generalnej cyklu (ex equo z dwoma innymi drużynami).

 

W Rzeszowie zmierzyły się zespoły: Amazonki Lublin, Budowlani Łódź, Atomówki Łódź, Błyskawice Rzeszów i Rugby Club Częstochowa. Turniej został rozegrany systemem “każdy z każdym”. – W pierwszym meczu zmierzyliśmy się z liderem rozgrywek Amazonkami Lublin. W tym bardzo zaciętym meczu nasze kadetki przegrywały już 0:12, jednak udało im się odwrócić losy tego spotkania na swoją korzyść wygrywając ostatecznie 14:12. Drugi mecz z Atomówkami Łódź, to kolejny thriller. Najpierw to nasze kadetki wyszły na prowadzenie 7:0. Wtedy dwie nasze zawodniczki w odstępie niecałej minuty otrzymały żółte kartki, przez co musieliśmy przez chwilę grać w niedowadze dwóch zawodniczek (pięć na siedem). Mimo to w tym czasie niemal udało nam się zdobyć kolejne przyłożenie, ale nie zostało ono ostatecznie uznane przez sędziego. Wtedy też odpowiedziały Atomówki i zbliżyły się do nas na dwa punkty (7:5). Po przerwie to my znów przyłożyliśmy punkty (12:5) i mecz stał się jeszcze bardziej zacięty. W ostatniej akcji meczu Atomówki zdobyły przyłożenie, ale nieudane podwyższenie sprawiło, że to nasze zawodniczki mogły cieszyć się ze zwycięstwa 12:10. W kolejnym spotkaniu mierzyliśmy się z bardzo mocnymi tego dnia Budowlanymi Łódź. Już w pierwszych minutach łodzianki wyszły na prowadzenie 7:0. Chwilę później ich zawodniczka otrzymała czerwoną kartkę za zbyt wysoką szarżę. Mimo gry w przewadze przez większość spotkania nie udało się nam złamać świetnie zorganizowanej tego dnia obrony Budowlanych. Natomiast one przyłożyły nam raz jeszcze z podwyższeniem w ostatnich minutach i mecz zakończył się naszą pierwszą i jedyną porażką tego dnia 0:14. Ostatni mecz rozegraliśmy z gospodarzami turnieju – Błyskawicami Rzeszów. Po trzech bardzo ciężkich fizycznie i psychicznie meczach trener dokonał kilku zmian w składzie i dał odpocząć najbardziej wyeksploatowanym zawodniczkom. Mimo to na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem 7:0. Wtedy na boisko wróciły zawodniczki, które poprzednie trzy mecze zaczynały w pierwszym składzie i zdecydowanie przechyliły szalę zwycięstwa na naszą stronę. Mecz zakończył się naszym pewnym zwycięstwem 26:5 – podsumował klub. W całym turnieju zwyciężyły Budowlane Łódź. Drugie miejsce zajęły częstochowskie kadetki. Z kolei na ostatnim stopniu podium znalazły się Atomówki Łódź. 4 miejsce przypadło Amazonkom Lublin, co było sporym zaskoczeniem. Ostatnie miejsce przypadło najmniej doświadczonym w stawce Błyskawicom Łódź. – Mimo że z nazwy czwarty, to tak naprawdę był to trzeci turniej tego sezonu Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Stało się tak dlatego, że planowany jako trzeci turniej w Częstochowie 3.04 nie odbył się z powodu śniegu zalegającego na boisku. Niedawno zapadła też decyzja, że turniej ten nie odbędzie się w ogóle w tym sezonie. Dlatego też przed nami ostatnie dwa turnieje – 21.05 w Lublinie i finałowy 12.06 w Łodzi – dodaje klub.

 

Ścisk w klasyfikacji generalnej

 

Po turnieju w Rzeszowie zrobił się ogromny ścisk w czubie klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Kobiet u16 w rugby7. Pierwsze miejsce z 52 punktami ex equo zajmują trzy drużyny – Rugby Club Częstochowa, Amazonki Lublin i Budowlani Łódź. Czwarte miejsce, ale wciąż blisko czołówki z 48 punktami zajmują Atomówki Łódź. Czerwoną latarnią rozgrywek są Błyskawice Rzeszów z 36 punktami. – To był bardzo ciężki i wymagający turniej. Nasze zawodniczki zostawiły wiele serca na boisku. Udowodniły, że potrafią odwrócić losy meczu i walczyć do końca. Do poprawy zostaje gra szeroka w ataku, bo to najbardziej kulało w Rzeszowie. Gdybyśmy częściej rozrzucali piłkę do skrzydeł, uważam że moglibyśmy uzyskać jeszcze lepszy wynik, a na pewno uniknąć nerwówek w pierwszych meczach. Mimo to jestem bardzo zadowolony z naszych zawodniczek, które zagrały bardzo dobrze i twardo w obronie. Przed nami dwa ostatnie turnieje, w których walczyć będziemy o medale Mistrzostw Polski. Nie ukrywamy, że celujemy w ten ze złota – podsumował turniej w Rzeszowie trener kadetek Michał Krzypkowski.

 

Skład: Laura Borowska (15pkt. – 3P), Nikola Giełażys, Nicola Kiedrzynek, Nicole Ligudzińska, Weronika Musialik (kapitan, 19pkt. – 1P, 7pd), Amelia Ormińska (10pkt. – 2P), Daria Wąchała, Julia Weżgowiec (10pkt. – 2P), Nina Wiśniewska, Jessica Wojciechowska.

 

źródło i fot.: Rugby Club Częstochowa

  • pn
Najnowsze artykuły