Rugby Club Częstochowa zaprasza na “Ferie z jajem”!

27.01.2024

Rugby Club Częstochowa zaprasza na “Ferie z jajem”!

Rugby Club Częstochowa zaprasza na “Ferie z jajem”! Otwarte treningi rugby połączone z naborem do grup dziecięcych i młodzieżowych. Zajęcia są całkowicie bezpłatne dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Miasta Częstochowa. Będą odbywać się w salach gimnastycznych VII LO im. Kopernika (ul. Nowowiejskiego 18) oraz Zespołu Szkół Gastronomicznych (ul. Worcella 1).

 

Harmonogram zajęć w ferie zimowe z podziałem na następujące kategorie wiekowe:

Przedszkolak (roczniki 2018-2020) – Środy 17:15-18:15 (ZSG)

Mikrus (roczniki 2015-2017) – Środy i Piątki 18:15-19:15 (ZSG)

Mini Żak (rocznik 2013-2014) – Środy 14:00-15:30 (VII LO) i Piątki 17:15-18:15 (ZSG)

Żak (rocznik 2012) – Środy 14:00-15:30 (VII LO) i Piątki 18:15-19:15 (ZSG)

Młodzik i Kadet (roczniki 2008-2011) – Piątki 14:00-15:30 (VII LO)

 

Rugby to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. W Polsce jest aktualnie w fazie bardzo dynamicznego rozwoju, a nie bez znaczenia w tym kontekście pozostaje fakt, że dyscyplina ta wróciła do grona sportów olimpijskich. Rugby zapewnia wszechstronny rozwój fizyczny, a zarazem doskonale kształtuje charakter, samodyscyplinę oraz umiejętność współpracy w grupie.

Jest to sport dla wszystkich, a więc grać mogą zarówno chłopcy jak i dziewczęta (w kategorii mikrus, mini żak, żak i młodzik grają i trenują wspólnie, a w kadecie już osobno). Znaczenia nie mają także warunki fizyczne – w rugby z powodzeniem grają osoby wysokie, niskie, masywne jak i szczupłe.

Nie ma żadnych wymagań wstępnych, poza chęciami do treningu i gry! Zdajemy sobie sprawę, że rugby nie jest jeszcze bardzo popularne w naszym kraju, dlatego nie oczekujemy od nowych zawodników znajomości przepisów i specyfiki gry. Zaprezentujemy je dokładnie w trakcie treningów. Dla nas istotny jest zapał.

Rugby jest bezpiecznym sportem. Nie trzeba używać żadnych twardych ochraniaczy. Przepisy dopuszczają kontakt między zawodnikami, ale gwarantują bezpieczeństwo na boisku. Przepisy w kategoriach młodzieżowych różnią się od tych stosowanych przez seniorów. Część zasad jest uproszczona, a chodzi głównie o to aby młodych zawodników zaznajamiać stopniowo ze specyfiką gry, rozwijać u nich podstawowe cechy motoryczne, a przede wszystkim dać im jak najwięcej radości oraz satysfakcji z gry.

Żeby wziąć udział w treningach wystarczy przyjść na jeden z nich wraz ze strojem sportowym (spodenki, koszulka, zmienne buty), wodą i otwartą głową. Resztę informacji przekażą na miejscu trenerzy.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.rcc.czest.pl/nabor

Zadanie „Ferie z jajem” jest dofinansowane z środków budżetów Gminy Miasta Częstochowa.

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły