Rusza dodatkowa rekrutacja do przedszkoli

02.06.2023

Rusza dodatkowa rekrutacja do przedszkoli

W dniach od 5 do 9 czerwca odbędzie się dodatkowa rekrutacja uzupełniająca do częstochowskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Postępowanie uzupełniające odbywa się za pomocą systemu elektronicznego i jest skierowane wyłącznie do osób, które nie zostały zakwalifikowane w pierwszym etapie rekrutacji). W związku z tym kandydaci, którzy na stronie internetowej naboru oznaczeni są jako „przyjęci”, nie będą mogli wziąć udziału w rekrutacji dodatkowej.

Przebieg postępowania uzupełniającego jest taki sam, jak w przypadku poprzedniej rekrutacji. Po zalogowaniu się na stronie internetowej należy wypełnić wniosek, a następnie wydrukować go, podpisać i dostarczyć do odpowiedniej placówki. Jeśli ktoś nie miałby możliwości wypełnienia wniosku elektronicznie, po zgłoszeniu się do przedszkola prowadzącego dodatkową rekrutację, można wypełnić wniosek w formie papierowej.

Warto podkreślić, że na pozytywne rozpatrzenie wniosku nie wpływa kolejność zgłoszeń. Wnioski muszą być jednak wypełnione i dostarczone w odpowiednim terminie, tj. między 5 a 9 czerwca. Rodzice mają możliwość zgłoszenia swoich dzieci równocześnie do 3 przedszkoli/ szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi. Co więcej, wszelkie placówki, które prowadzą dodatkową rekrutację, wyświetlają się na stronie. Jeśli jakieś przedszkole nie wyświetla się na liście, oznacza to, że rekrutacja uzupełniająca nie jest w nim prowadzona.

Inaczej procedura wygląda w przypadku dzieci z niepełnosprawnością posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Wówczas rodzice kandydatów zgłaszają się do przedszkoli lub oddziałów integracyjnych osobiście i tam składają wnioski.

 

  • mz
Najnowsze artykuły