Ruszyły XV Częstochowskie Dni Rodziny!

25.05.2023

Ruszyły XV Częstochowskie Dni Rodziny!

Przez najbliższy miesiąc w Częstochowie będą trwały Dni Rodziny. W czwartek 25 maja w Urzędzie Miejskim odbyła się uroczysta inauguracja z udziałem prezydenta Częstochowy Krzysztofa Matyjaszczyka. Od tego dnia aż do 23 czerwca w mieście odbywać się będą liczne wydarzenia poświęcone rodzinom.

Trwająca XV edycja Częstochowskich Dni Rodziny łączy trzy święta: Dzień Matki, Dziecka oraz Ojca. Poprzez liczne wydarzenia Dni Rodziny mają na celu umacnianie i wspieranie więzi międzypokoleniowych. Tegoroczny program jest bardzo bogaty. Rodziny będą miały okazję wziąć udział w licznych festynach, konkursach, zajęciach edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych. Rodzice będą mogli skorzystać z warsztatów z zakresu psychoprofilaktyki, a dzieci i młodzież z konsultacji z psychologiem. W harmonogramie znalazły się również warsztaty dla kobiet w ciąży i przyszłych ojców.

– Staramy się zachęcić do aktywności całe rodziny. Chcemy, aby każda rodzina miała możliwość twórczego i rozwijającego ją spędzania czasu razem, poprzez korzystanie z oferty edukacyjnej, rekreacyjnej czy rozrywkowej – powiedział prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.

Jak informuje częstochowski magistrat, tak rozbudowany program tegorocznych Dni Rodziny był możliwy dzięki włączeniu się wielu podmiotów zainteresowanych inicjatywą. Obok Wydziału Polityki Społecznej UM, wśród organizatorów znaleźli się: Biblioteka Publiczna, częstochowskie szkoły i przedszkola, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Częstochowskie Centrum Wsparcia Rodziny, Ośrodek Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi, placówki wsparcia dziennego, Muzeum Częstochowskie, Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, Filharmonia Częstochowska, Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, OKF „Iluzja”, a także podmioty ekonomii społecznej.

Fot. UM Częstochowy

  • mz
Najnowsze artykuły