Ryanair zainaugurował loty na 5 nowych trasach z Katowice Airport

20.04.2024

Ryanair zainaugurował loty na 5 nowych trasach z Katowice Airport

Niskokosztowa linia lotnicza Ryanair wzmacnia swoją pozycję w Międzynarodowym Porcie Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach. We wtorek 5 marca 2024 roku przewoźnik zapowiedział dodanie do swojej katowickiej bazy jednego Boeinga 737-800NG, zwiększając tym samym liczbę dostępnych maszyn do trzech, oraz przedstawił plany dotyczące rozwoju swojej siatki połączeń – Ryanair poinformował, że w kwietniu 2024 roku pasażerowie podróżujący z Pyrzowic zyskają możliwość zakupu biletów na pięciu nowych kierunkach, łączących Katowice Airport z chorwackim Zadarem, hiszpańskim Alicante, Maltą oraz Bari i Rzymem-Fiumicino we Włoszech.

Wszystkie nowe połączenia irlandzkiego przewoźnika zostały uruchomione w trzecim tygodniu kwietnia 2024 roku.

W poniedziałek 15 kwietnia Ryanair obsłużył pierwszy rejs do Rzymu-Fiumicino oraz na Maltę. Loty na obu kierunkach są dostępne trzy razy w tygodniu: do stolicy Włoch można polecieć w poniedziałki, czwartki oraz niedziele, a na Maltę w poniedziałki, środy oraz soboty.

We wtorek 16 kwietnia pasażerowie po raz pierwszy polecieli Ryanairem z katowickiego lotniska do włoskiego Bari. Trasa jest obsługiwana dwa razy w tygodniu, tj. we wtorki oraz soboty.

Dzień później – w środę 17 kwietnia 2024 roku – Ryanair obsłużył pierwszy lot do Zadaru w Chorwacji. Kierunek dostępny jest w poniedziałki, środy oraz niedziele.

Ostatnie nowe połączenie – do hiszpańskiego Alicante – zostało uruchomione w piątek 19 kwietnia i jest realizowane dwa razy w tygodniu, tj. w piątki oraz niedziele.

W sezonie „Lato 2024” Ryanair oferuje pasażerom wylatującym z katowickiego lotniska możliwość podróży na 20 trasach regularnych do 11 państw. Aktualna siatka połączeń irlandzkiego przewoźnika w Katowice Airport obejmuje loty do Bułgarii (Warna), Chorwacji (Pula, Zadar), na Cypr (Pafos), do Grecji (Ateny), Hiszpanii (Alicante), na Maltę, do Irlandii (Dublin), Niemiec (Dortmund), Norwegii (Oslo-Gardermoen), Wielkiej Brytanii (Londyn-Stansted, Manchester) oraz do Włoch (Alghero, Bari, Forli, Katania, Mediolan-Bergamo, Rzym-Fiumicino, Trapani, Wenecja-Treviso).

„Cieszymy się, że Ryanair z powodzeniem zainaugurował pięć nowych tras z Katowice Airport. Obserwujemy duże zainteresowanie wszystkimi nowymi kierunkami, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. W tym roku irlandzki przewoźnik zdecydowanie zwiększy swoje przewozy w ruchu regularnym z katowickiego lotniska. Między innymi dzięki temu spodziewamy się obsłużyć rekordowe ponad 6 mln podróżnych w całym 2024 roku” – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.

KATOWICE AIRPORT – POZYCJA RYNKOWA, PROGNOZY

Katowickie lotnisko należy do grona największych lotnisk regionalnych w Polsce. W 2023 roku z jego siatki połączeń skorzystało rekordowe 5,6 mln pasażerów. Prognoza na 2024 rok zakłada obsłużenie ponad 6 mln podróżnych, co będzie najlepszym wynikiem w historii Katowice Airport. Port lotniczy im. Wojciecha Korfantego jest krajowym liderem w segmencie ruchu czarterowego i jednym z największych lotnisk cargo w Polsce.

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły