Rządowy pomysł na pełne półki

24.03.2020

Rządowy pomysł na pełne półki

Epidemia koronawirusa sprawia, że ludzie wykupują – makarony, ryże, konserwy… W supermarketach straszą gołe półki m.in. z tymi produktami. Rząd ma pomysł, jak je zapełnić.

Rządowy pakiet pomocowy dla firm przewiduje czasowe przywrócenie w niedziele zaopatrzenia sklepów i handlu. Ta zmiana zostanie wpisana do przygotowywanej specustawy.

– Chodzi o umożliwienie pracy w niedzielę handlowcom, ale nie zawieszenie zakazu sprzedaży. Rządzący chcą aby w niedzielę był czas na uzupełnienie zapasów i odpowiednie zatowarowanie sklepów – informuje Kancelaria Rady Ministrów.

Obowiązujący zakaz handlu w niedzielę jest równoznaczny z zakazem pracy wszystkich handlowców – za wyjątkiem np. pracowników stacji paliw w zlokalizowanych tam sklepach czy właścicieli i członków ich najbliższej rodziny – w małych czynnych w każdą niedzielę sklepach.
Dzięki zawieszeniu części przepisów o zakazie handlu w niedzielę, do pracy w ten dzień tygodnia mogliby przyjść handlowcy odpowiedzialni za odbiór towaru dostarczanego w niedzielę przez transport oraz wykładanie produktów na sklepowych półkach.

  • bea
Najnowsze artykuły