Sąd aresztował 42-latkę podejrzaną o zabicie męża

25.05.2023

Sąd aresztował 42-latkę podejrzaną o zabicie męża

Sąd aresztował na trzy miesiące 42-latkę z Częstochowy, podejrzaną o zabójstwo męża. Raniony nożem 51-latek zdążył jeszcze zadzwonić i wezwać służby, obrażania okazały się jednak śmiertelne. Kobieta twierdzi, że to nie ona zadała śmiertelny cios.

Informację o przedstawieniu kobiecie zarzutu i uwzględnieniu przez sąd wniosku o aresztowanie kobiety na trzy miesiące przekazał PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

 

“Dziś prokurator przedstawił kobiecie zarzut zabójstwa męża. Podejrzana nie przyznała się do zbrodni i wyjaśniła, że mąż odniósł obrażenia poza domem. Wyjaśnienia te zostały uznane za niewiarygodne” – poinformował prok. Ozimek.

 

W piątek ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny, która powinna dać odpowiedź na pytanie, co było bezpośrednią przyczyną zgonu.

 

Do zbrodni doszło we wtorek wieczorem w jednym z częstochowskich mieszkań na ulicy Równoległej. Na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że pilnie potrzebuje pomocy, bo żona ugodziła go nożem prosto w serce. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali leżącego z raną klatki piersiowej 51-latka, który nie dawał oznak życia. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł.

 

W chwili zatrzymania żona zmarłego była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie 3 promile alkoholu. Może jej grozić nawet dożywocie.(PAP)

 

 

  • kon/ jann/
Najnowsze artykuły