Sąd oddalił zażalenie. Krzysztof R. pozostanie w areszcie co najmniej do maja

07.03.2022

Sąd oddalił zażalenie. Krzysztof R. pozostanie w areszcie co najmniej do maja

Sąd Okręgowy w Częstochowie oddalił zażalenie na decyzję o tymczasowym aresztowaniu 52-letniego Krzysztofa R. To oznacza, że podejrzany o zabójstwo matki i córki z Częstochowy pozostanie w areszcie do połowy maja 2022 roku.

52-letni Krzysztof R. został zatrzymany 13 lutego w związku z zaginięciem 45-letniej Aleksandry W. i 15-letniej Oliwii W. Kobiety były poszukiwane od 10 lutego 2022 roku. Prokuratura postawiła mężczyźnie zarzuty podwójnego zabójstwa i bezprawnego pozbawienia wolności, a także bezprawnego zamontowania kamery w mieszkaniu zaginionych kobiet.

Krzysztof R. nie przyznawał się do winy i odmawiał składania zeznań, ale 16 lutego sąd aresztował go tymczasowo na trzy miesiące. 21 lutego w Romanowie znaleziono zwłoki dwóch kobiet i psa. Badania DNA potwierdziły, że to Aleksandra i Oliwia. Nastolatka została uduszona, przyczyny śmierci jej matki będą znane po wykonaniu badań histopatologicznych i toksykologicznych.

7 marca Sąd Okręgowy w Częstochowie rozpatrywał zażalenie pełnomocniczki oskarżonego na decyzję o tymczasowym aresztowaniu. Sąd oddalił zażalenie, co oznacza, że mężczyzna przynajmniej do maja 2022 roku pozostanie w areszcie.

  • TS
Najnowsze artykuły