Sakramentalne „tak” powiedzieli ponad 70 lat temu

09.03.2022

Sakramentalne „tak” powiedzieli ponad 70 lat temu

Państwo Anna i Antoni Stawińscy obchodzili piękny jubileusz – kamienne gody, czyli 70. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. – Piękne to nasze wspólne życie – przyznają zgodnie jubilaci.

Państwo Stawińscy mieszkają w Częstochowie, w dzielnicy Zawodzie. Pani Anna ma 87 lat, a pan Antoni ma 94 lata. Ślub kościelny odbył się 24 lutego 1952 roku w kościele w Lelowie. – Gdy wychodziłam za mąż byłam bardzo młoda. Miałam zaledwie 17 lat – wspomina pani Anna. Pani Anna całe życie zajmowała się domem, jej mąż natomiast pracował w Przędzalni Czesankowej Elanex. Para ma dwie córki – Barbarę i Teresę. Doczekała się też dwóch wnuków Marcina i Jarosława oraz jednego prawnuczka Piotrusia. Wszyscy spotkali się w rodzinnym gronie, aby wspólnie świętować ten piękny jubileusz.

Gdy się patrzy na państwa Stawińskich wciąż widać to mocne uczucie, które połączyło ich przed laty. Zapytani o receptę na tak długie i szczęśliwe wspólne życie, odpowiadają zgodnie. – Przede wszystkim uśmiech i zadowolenie – przyznaje pani Anna. – Nie bijemy się i nie kłócimy – zdradza ze śmiechem pan Antoni. – W życiu różnie bywa, czasem jedno drugiemu musi iść na ustępstwa… Życzymy wszystkim, aby żyli tak, jak my – podsumowuje pan Antoni.

  • kg
Najnowsze artykuły