Sebastian Ułamek w sztabie Włókniarza. Jaką będzie pełnił funkcję?

10.11.2023

Sebastian Ułamek w sztabie Włókniarza. Jaką będzie pełnił funkcję?

Włókniarz Częstochowa poinformował w czwartek o nawiązaniu współpracy z Sebastianem Ułamkiem. W nadchodzącym sezonie będzie on nowym trenerem częstochowskiej młodzieży i formacji U24.

W sezonie 2024 Sebastian Ułamek stanie więc przed wymagającym zadaniem organizacji treningów dla adeptów i juniorów w klasie 250cc i 500cc oraz prowadzenia drużyny młodzieżowej w rozgrywkach PGE U24 Ekstaligi. – Warto nadmienić, że opiekę nad młodzieżowcami w klasie 250cc Ułamek dzielić będzie z trenerem miniżużlowców Bartoszem Świącikiem, który swoich podopiecznych z miniżużla przekazuje do dalszej żużlowej edukacji właśnie do wspomnianej wyżej klasy 250cc. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie, które przez lata startów zdobył Ułamek oraz jego osiągnięcia sportowe wpłyną pozytywnie na rozwój naszej szerokiej formacji adeptów i młodzieżowców oraz osiągane przez nich wyniki na torze – podkreśla klub.

Sebastian Ułamek to wychowanek częstochowskiego Włókniarza, który licencję żużlową zdał w 1992 roku. Przez wiele lat bronił barw naszego klubu, będąc jego bardzo mocnym i pewnym punktem. Ułamek ma na koncie wiele medali indywidualnych oraz drużynowych. Do najcenniejszych zdobytych z Włókniarzem z całą pewnością należy zaliczyć złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski w latach 1996 i 2003.

fot. Grzegorz Misiak/ Włókniarz Częstochowa

 

źródło: Włókniarz Częstochowa

  • oprac. red.
Najnowsze artykuły