Skarbnica pieśni i kolęd

06.12.2018

Skarbnica pieśni i kolęd

Na polskim rynku wydawniczym ukazała się właśnie książka pt. „Jasnogórska Skarbnica pieśni adwentowych i kolęd”. To· przeszło 200 barwnych stron dużego formatu i unikalnych fotografii.

Blisko 100 utworów – najbardziej znanych, ale też nieco zapomnianych – tworzy „Jasnogórską Skarbnicę pieśni adwentowych i kolęd”. Śpiewnik zawiera tradycyjne oraz współczesne pieśni, pastorałki i kantyczki, kolędy najpiękniejsze, patriotyczne, dla najmłodszych, a także łacińskie. Wszystkie posiadają zapisy nutowe. Zbiór wzbogacają opisy wyjaśniające pochodzenie i autorstwo utworów. Wartość albumu oddają niezwykle klimatyczne zdjęcia – wykonane m.in. na Jasnej Górze i w zaciszu domowym. Całość dopełnia dołączona do albumu płyta CD z kolędami w wykonaniu Jasnogórskiego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Claromontani.

„Jasnogórską Skarbnicę pieśni adwentowych i kolęd” wydało Wydawnictwo Paulinianum. Książka to· przeszło 200 barwnych stron dużego formatu i unikalnych fotografii.

Książka do kupienia na Jasnej Górze lub internetowo: www.ksiegarniajasnagora.pl

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły