Skra Częstochowa przegrała z liderem pierwszej ligi

01.03.2022

Skra Częstochowa przegrała na rozpoczęcie rundy wiosennej z Miedzią Legnica 0:2. Częstochowianie walczyli, ale rywal prezentował wyższą jakość piłkarską.

W pierwszej połowie Miedź dominowała na boisku, ale Skra mądrze się broniła. Niestety w 15. minucie Jurich Carolina świetnie złamał akcję do środka i uderzył prawą nogą w okolice długiego słupka bramki, pokonując Mateusza Kosa.

W drugiej połowie Miedź zdobyła drugą bramkę i mimo ambitnej gry, Skra przegrała z liderem 0:2.

Skra Częstochowa – Miedź Legnica 0:2

0:1 – 15. Carolina
0:2 – 64. Mijusković

Skra Częstochowa: Kos – Paluszek, Mesjasz, Holik – Napora (60. Burman), Baranowicz, Szymański (88. Pyrdoł), Lukoszek, Nocoń, Niedbała (60. Kwieteniewski) – Mas (60. Ropski)

Miedź Legnica: Lenarcik – Gammellby, Mijusković, Aurtenetxe, Carolina – Tront (77. Matuszek), Zapolnik, Śliwa (87. Lewandowski), Chuca (90. Stróżynski), Dominguez (77. Lehaire) – Makuch